Wejdz

Wszystko o Wszystkim do wszytskiego

Ogłoszenie

Szukamy kogoś kto był by chętny zrobić krótki filmik z screenów plemion (świat 20) i naszego forum z udołu podanym adresem zachęcającym odwiedzanie fora.

#1 2008-08-15 00:36:00

DjSkate

Administrator

4105457
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 18
Punktów :   

Grand Theft Auto 4

UWAGA: Na dole znajdują się kody do gry.

OFICIALNA ZAPOWIEDŹ
Grand Theft Auto - tego tytułu raczej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć słyszał lub miał przyjemność zagrać w jedną z części tego bestsellerowego i kontrowersyjnego cyklu zapoczątkowanego w 1997 roku. Od dawna programiści pracują już nad nową częścią nazwaną "czwórką". GTA IV będzie całkiem inne a niżeli poprzednie odsłony. Chcę wam przybliżyć tą zapowiedzą najistotniejsze fakty jakie przyniesie ze sobą nowe dziecko Rockstar Games. Jak wiecie w internecie krążą różne plotki, jak ma wyglądać nowa część, kim będziemy grać, gdzie będzie miała akcja fabuły itd.. Lecz jak na razie R* zachowuje zimną krew i nic nie ma zamiaru nam powiedzieć. Spróbujmy choć trochę przybliżyć nas do premiery GTA IV.

http://www.gamoholic.net/img/gta-4-cover.jpg

Akcja
Zgodnie z oczekiwaniami mamy tu do czynienia jak najbardziej z grą akcji. Pozwala nam ona przejąć kontrolę nad głównym bohaterem. Zabawa będzie polegać przede wszystkim na wykonywaniu przeróżnych misji, które mają nas doprowadzić do końca fabuły GTA IV. Oczywiście w grze będą dostępne różne środki lokomocji. Wirtualny świat zwiedzimy przede wszystkim na piechotę, jeżdżąc rożnymi pojazdami np. autami osobowymi, ciężarówkami, motorami i innym jakie przygotują nam twórcy. Nie zabraknie także pociągów, które mieliśmy okazję obejrzeć na prezentowanym niedawno trailerze.

Fabuła
Jak na razie o tym aspekcie gry wiemy niewiele. Tak jak pisałem wyżej, Rockstar nie chce jak na razie nic ujawnić, ale wiadomo, że miasto i fabuła muszą być ze sobą ściśle powiązane by rozgrywka miała sens. Naszym głównym bohaterem zostanie oczywiście mężczyzna. W GTA: San Andreas fabuła była wyśmienita i trzymała niesamowicie w napięciu aż do końca, więc miejmy nadzieję, że i tutaj będzie wspaniale przygotowana i znakomita. A myślę że tak właśnie będzie ponieważ jest ona przygotowywana przez Dana Housera, który napisał scenariusz do gier takich jak: Canis Canem Edit (alias Bully), Manhunt i The Warriors, oraz do wszystkich poprzednich części GTA IV. Historia w jaką dane nam będzie się wczuć będzie rozgrywana w mieście podobnym lub takim samym jak Nowy Jork. Czemu? Czytaj dalej...

New York ? Why ?
Zapewne pamiętacie GTA 3, tam miasto które wybrało Rockstar było Libert City, bardzo podobne do Nowego Jorku. Kolejne Vice City było wzorowane na słynnym Miami Vice. GTA: Libery City też miało przypominać Nowy Jork. Więc czemu właśnie piszę o tym mieście ? Cel twórców GTA jaki sobie postawili, miało na celu odwzorować życie miodem płynące – USA i Wielką Brytanię, która też, ale w mniejszym stopniu odzwierciedla to, co serie Grand Theft Auto prezentują. Jak się już powoli domyślacie osadzenie wszystkich części w Ameryce było strzałem w dziesiątkę, i co lepsze, miejscy by osadzić najnowszą część oznaczoną jako: ,,IV” byłby właśnie Nowy Jork – jedno z największych miast świata i symbol Ameryki .Rockstar Games jest dumne z GTA3 i jej trylogii okraszonym subtelnym Brytyjskim humorem i niuansach Amerykańskiej kultury. Ok, ale wróćmy do tematu... na zaprezentowanym trailerze widać kilka znaków rozpoznawczych Nowego Jorku, a oto one w rzeczywistości:

Big City Life
Więc myślę że miasto jest pewne: Nowy Jork. Możemy teraz oczekiwać by zostało one podzielone na obszary, tak jak jest w rzeczywistości, czyli: Manhattan, Queens, Brooklyn, Bronx i Staten Island. Każdy obszar będzie miał charakterystyczne cechy, architekturę budynków, będzie także zamieszkany przez inny typ ludzi, a po ulicach jeździć będą inne typy samochodów. Obszary te będą łączone przez mosty, tunele, linie kolejowe i może metro? Czyli tak jak prawdziwy Nowy Jorku! Miasto będzie żyło i tętniło własnym życiem. Po ulicach jeżdżą samochody, na ulicach spotkać można sprzedawców Hot Dog'ów, lodziarzy i innych ciekawych ludzi. New York nie byłby Nowym Jorkiem bez charakterystycznych dla niego budynków. Trailer GTA IV prezentuje nam m.in.: Statuę Wolności, Empire State Building, Budynek Chrysler'a, Budynek MetLife (nazwa tego została zmieniona przez panów z R* na GetALife) Katedra św. Patryka i ulica Times Square.

Hey mafiozo!
W „czwórce” nie zabraknie także gangów! Będzie to Ruska i Włoska mafia. Rosyjska Mafia wzięła swoją nazwę od organizacji kryminalnej, która została utworzona w Rosji po upadku Związku Radzieckiego. Celem Rockstar jest przedstawienie jak rozrosła się ona do Ameryki poprzez handel narkotykami i poprzez przemyt nielegalnej broni. Ludzie z Ruskiej Mafii zostali włączeni w liczne bitwy z Włoską Mafią, chińską Triadą i Yakuzą. Obszar zaludniony przez Rosjan w Nowym Jorku jest na plaży w Brighton w Brooklyn'ie.

Engine
Grafika jaka będzie w GTA IV widzieliśmy na trailerze. Robi ona niesamowite wrażenie! Wspaniałe tekstury, światłocienie, wschody i zachody słońca, woda, wpadające światło przez dziurę, szybę... Ogólnie, grafika zapiera dech w piersiach, oraz podnosi ciśnienie związane z wymaganiami tejże gry... Och będzie trzeba zrobić upgrade sprzętu, wiece lepiej zacznijcie odkładać trochę kasy na lepsza kartę graficzną i pamięć RAM. Szczególnie iż grafika w GTA IV robiona jest na zmodyfikowanym silniku RAGE - (Rockstar's Advanced Game Engine) który został wykorzystany w jednym z dzieł Rockstar - Table Tenis. Również L.A. Noire robione jest właśnie na tym enginie.

Rack Doll?
Przedstawię tutaj system, który będzie głównym atutem animacji, ruchów, upadków i innych czynności w Gran Theft Auto. Jest to tzw. „NaturalMotion's euphoria Engine” czyli efekt szmacianej lalki. W internecie pojawiły się spekulacje, że Euphoria jest enginem graficznym. Jest to błędne stwierdzenie. Euphoria jest to engine który tworzy animacje ruchów, i upadków wykorzystując technologię Dynamicznej Syntezy Ruchu ( Dynamic Motion Synthesis (DMS) system. ) W konsolach nowej generacji czyli PS3 i XBOX360 jest na tyle mocy obliczeniowej, że dynamiczne animacje wykonywane są bardzo płynnie. Euphoria odzwierciedla ruchu ludzkiego ciała, jego upadki, bieg i inne rzeczy związane z animacją. Postacie nie zachowują się jak szmaciane lalki które upadają w dziwny sposób. Wszystkie skrypty wykonywane przez Euphorię generowane są w locie, co w mniejszym stopniu obciąża podzespoły. Przykłady zastosowania Euphorii możecie zobaczyć na tych filmikach:

Inną cechą silnika Euphoria jest zdolność, nadania NPC'om sztucznej inteligencji. Tzn. nadania im charakterystycznego zachowania dla poszczególnych klas ludzi, mieszkających w danym środowisku i otoczeniu. Przykładem zastosowani Euphori jest gra Indiana Jones 2007. Filmik z Indiany Jones i zastosowania Euphorrii (P.S. Zaczyna się od 1:25)

Indiana Jones zawsze chwycił wroga i wyrzucił go przez okno lub drzwi, a wróg zareagował inaczej. I na tym właśnie polega Euphoria, ponieważ nie ma w grze pojedynczego skryptu odpowiedzialnego za animacje gracza. Inteligencja tegoż enginu zarządza każdym gestem, ciosem, kopnięciem, upadkiem itd. Gdy trafisz we wroga z broni, on upadnie za każdym razem inaczej, a gdy go nie zabijesz, wstanie też inaczej. Wrogowie użyją przedmiotów, np. stołów , samochodów lub czegoś innego by nie dać się zabić, lub schwytać. Niestety ale są to tylko słowa autorów i musimy wierzyć im na słowo. No ale cóż, pożyjemy zobaczymy jak to będzie wyglądało w GTA IV. To tyle na temat Euphorii.

Co tam w „głośnikach” piszczy
Jak wiecie głównymi atutami poprzednich części GTA była muzyka. Na pewno grając w GTA: SA lub w inne części słuchaliście jej z zapartym tchem. Mi jakoś nigdy ona nie zbrzydła. W GTA IV o muzyce wiemy tyle, co nic. Rockstargames jest bardzo tajemnicze, lecz z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że wykupują oni najlepszą muzykę znanych wykonawców. Przykładem może być Nowojorski zespół Breakdown grający Hardcore Punk. Miejmy nadzieję że muzyka nie odstanie klimatem jakim dysponowały poprzednie części. Aha dźwięk ma być w najnowszych standardach. To by było na tyle w sprawie muzyki...

GTA Online?
Mówi się że panowie z R* na konsole PS3 i XBOX360 zrobią tryb rozgrywki sieciowej. Ale to raczej tylko marzenia... Na PC multiplayer'a nie mamy się co spodziewać. Możemy tylko liczyć na fanów którzy napiszą mutliplayer'a osobno. Tak jak grupa programistów SA-MP lub MTA.

Kiedy?
GTA IV wyjdzie na PS3 i Xboxa360 odpowiednio: 16 października w Ameryce Północnej i 19 października w Europie. GTA na Xboksowa i PS3 będzie modyfikalna przez stworzone przez Rockstar mody. Wersja PeCetowa jest oczekiwana przez wielu graczy nie mających żadnej konsolki, ale nikt w sumie nie potwierdził powstania tej wersji GTA 4. Nie zaprzeczono ale powiedziano, że najlepszy dostępny w dzisiejszych dniach PeCet nie będzie w stanie uciągnąć "czwórki" płynnie. Do końca nie wiadomo jeszcze co będzie z konsolą PS3, ponieważ R* nie opłaca się wypuszczać GTA IV na tą konsolę... A z XBOX'em 360 miało być tak samo... Zobaczymy...

Reasumując
Nad GTA 4 pracuje sztab ludzi, ok 150. Więcej niż np. nad GTA: Vice City (120) więc należy się spodziewać dobrych rezultatów z ich pracy. Powiedzmy sobie szczerze: Jest na co czekać, jeżeli mamy konsolę, lub wypasionego kompa i gruby portfel. Największym plusem będzie zapewne grywalność, grafika którą mieliśmy już okazję zobaczyć i miejmy nadzieję muzyka. Ta gra jest spełnieniem marzeń każdego gracza. To Grand Theft Auto IV !KODYKodów na PC jeszcze nie ma, ale jak tylko będą to jest odrazu dodamy.PS3

Życie
482-555-0100
Pancerz
362-555-0100
Pierwszy Zestaw Broni
486-555-0100
Drugi Zestaw Broni
486-555-0150
Zmniejsza poziom poszukiwania przez Policję
267-555-0100
Zwiększa poziom poszukiwania przez Policję
267-555-0150
Zmiana Pogody
468-555-0100

POJAZDY
Annihilator
359-555-0100
Jetmax
938-555-0100
NRG-900
625-555-0100
Sanchez
625-555-0150
FIB Buffalo
227-555-0100
Comet
227-555-0175
Turismo
227-555-0147
Cognoscenti
227-555-0142
SuperGT
227-555-0168* Kody wpisujemy na telefonie Niko
* Używaj kodów z głową gdyż blokują misje poboczne.Xbox360Życie
4825550100
Pancerz
3625550100
Pierwszy zestaw broni.
4865550100
Drugi zestaw broni.
4865550150
Zmniejsza poziom poszukiwania przez Policję - Blokuje achievment "Walked Free"
2675550100
Zwiększa poziom poszukiwania przez Policję
2675550150
Zmiana jasności
4685550100
Spawnuje Annihilator
3595550100
Spawnuje Jetmax
9385550100
Spawnuje NRG-900
6255550100
Spawnuje Sanchez
6255550150
Spawnuje FBI Buffalo
2275550100
Spawnuje Comet
2275550175
Spawnuje Turismo
2275550147
Spawnuje Cognoscenti
2275550142
Spawnuje Super GT
2275550168* Kody wpisujemy na telefonie Niko
* Używaj kodów z głową gdyż blokują misje poboczne.

Administracja forum pozwala tylko na kopiowanie kodów do gry, ale zakazuje kopiowania innych materiałów z forum!!!

Offline

 

#2 2008-08-15 12:19:26

borys662

Nic nie warty

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: Grand Theft Auto 4

To co już wyszedł na PC ???

Offline

 

#3 2008-08-16 14:37:42

DjSkate

Administrator

4105457
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 18
Punktów :   

Re: Grand Theft Auto 4

bodajże 9 września wyjdzie (tak tylko słyszałem)

Offline

 
Szukamy kogoś kto był by chętny zrobić krótki filmik z screenów plemion (świat 20) i naszego forum z udołu podanym adresem zachęcającym odwiedzanie fora.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zbierznosci biblia a koran olejnik zydowka angelika nawrocka silnik do rometa zetki 50cm3 latwe wierszyki milosne